Ливърпул - Аталанта
Снимка: twitter.com/atalanta_bc

Аталанта шокира Ливърпул, Рома излъга Милан

Аталанта шокиращо спечели с 3:0 визитата си на Ливърпул в първи четвъртфинал от Лига Европа. По същото време Рома излъга Милан с 1:0, Байер Леверкузен надви Уест Хем с 2:0, а Бенфика победи Марсилия с 2:1. Реваншите са след седмица.

На „Анфийлд“ Ливърпул затвърди тенденцията да играе слабо в защита. Тимът на Юрген Клоп има само една суха мрежа в 14 домакинства.  Този път обаче червените не успяха да компенсират с голове. За сметка на това Аталанта вкара три попадения с лекота. Джанлука Скамака вкара за 0:1 в края на първото полувреме. Отново той след час игра покачи на 0:2. Крайното 0:3 в полза на Аталанта оформи Марио Пашалич в края. Любопитно е, че Скамака е бивш играч на Уест Хем, а Пашалич – на Челси. За Ливърпул положения изпуснаха Нуньес и Салах, а Елиът удари греда.

Лидерът в Бундеслигата Байер Леверкузен вкара, вече по традиция, два късни гола срещу Уест Хем. Резервата Йонас Хофман се разписа за 1:0 в 83-ата минута. После той асистира на Бонифейс за 2:0 в добавеното време. Най-чистото положение за чуковете пропиля Кудус, който от няколко метра стреля право в ръцете на вратаря Ковар.

Рома пък спечели с 1:0 визитата си на Милан в изцяло италианския сблъсък в турнира. Вълците играха по-силно през първото полувреме и откриха още в 17-ата минута чрез Манчини.

Милан натисна след почивката, но играеше бавно и не затрудни особено Рома.