Лацио - Аталанта

Аталанта продължава към Шампионската лига – ВИДЕО

Аталанта продължи по график към място в Топ 4, като победи Лацио в Рим с 3:1. Двата тима се срещат по-късно този месец и на финала за купата на Италия. След успеха бергамаските имат 62 точки – една по-малко от третия Интер. И три повече преди петия Рома, който направи само 1:1 с 16-я Дженоа. Торино е шести с 57 точки, Милан има 56 и мач по-малко. Лацио остана осми с 55 точки.

Орлите поведоха с гол на Марко Пароло още в 4-ата минута. Равенството бе възстановено в 22-ата от Дуван Сапата. Това бе попадение номер 22 за него през сезона. Иличич след това имаше шанс да направи обрат, но стреля покрай вратата.

Аталанта бележи два пъти след паузата

Иличич имаше ново положение след паузата. Но Стракоша спаси. Все пак за гостите от Бергамо се разписа Тимоти Кастане. Той го направи в 58-а минута. А в 76-ата Уолъс си вкара автгол за 1:3. Именно той бе човекът, който сбърка за втория гол.