Аталанта - Сасуоло
Снимка: twitter.com/Atalanta_BC

Аталанта обърна Сасуоло и се качи на върха – ВИДЕО

Аталанта продължи доброто си представяне в Серия А от началото на сезона. Бергамаските обърнаха Сасуоло с 2:1 и взеха седма победа. Така синьо-черните се качиха на първо място в класирането. Те имат 24 точки – една повече от Наполи и по четири повече от Лацио, Удинезе и Милан. Всички останалите тимове обаче са с мач по-малко.

Сасуоло поведе в резултата чрез Йоргос Кирякопулос в 41-ата минута. Домакините обаче успяха да изравнят в добавеното време на първата част. Сопи подаде към Марио Пашалич и той реализира отблизо за 1:1. Попадението е първо за него през сезона.

Само минута след почивката Аталанта стигна до пълен обрат. Адемола Лукман получи топката и стреля в горния ляв ъгъл за 2:1. Това е четвърти гол за него през сезона.

В 52-ата минута Сасуоло можеше да изравни, но Андреа Пинамонти пропусна. Гостите имаха още два шанса да направят 2:2. Първо Рожерио стреля в аут, а малко по-късно това направи и Доменико Берарди.