Аталанта - Болоня

Аталанта разби Болоня с 5:0 и излезе втори – ВИДЕО

Аталанта разби Болоня с 5:0 в късния мач от Серия А и излезе на второ място в класирането. Бергамаските имат 60 точки, две повече от Милан и Ювентус. Милан има и мач по-малко – визита на Лацио довечера. Довечера петият Наполи също играе – като гост на Торино и може да се изравни с Милан и Ювентус.

Иначе Аталанта имаше пълна доминация и спечели с голове на петима различни футболисти. Малиновски в 22-ата минута сложи началото на погрома с гол за 1:0. После Луис Муриел удари греда, а след това вкара и дузпа за 2:0.

В началото на втората част Шоутен получи директен червен картон и Болоня остана с човек по-малко. Домакините се възползваха от това и вкараха още три безответни попадения. Фройлер и Сапата покачиха на 4:0 с два гола за две минути. Миранчук в 73-ата оформи крайното 5:0.