Аталанта - Рома

Аталанта обърна Рома за 9 минути – ВИДЕО

Аталанта взе ценен успех над Рома в директен сблъсък за място в Топ 4. Двубоят бе от 24-я кръг на Серия А. С победа нерадзурите вече имат шест точки повече от вълците и предимство в директните мачове. Рома пък записа пети пореден мач без победа. В тази серия вълците имат 4 загуби и реми с Лацио в дербито на Вечния град.

Бергамаските играха по-силно, но Рома откри резултата. Това се случи в самия край на първото полувреме. Паломино сбърка и Джеко вкара за 0:1.

Паломино обаче се реваншира за грешката си в 50-ата минута. Тогава той изравни след центриране от корнер. Само 9 минути по-късно Аталанта вече водеше с 2:1. Попадението бе дело на резервата Пашалич с първото му докосване до топката. Той се разписа 17 секунди, след като влезе в игра. Това е най-бързият гол на резерва от 5 години насам.