Аталанта обърна Наполи и гледа към Топ 4 – ВИДЕО

Аталанта направи огромна крачка към Топ 4, след като обърна Наполи за победа с 2:1. Тимът от Бергамо вече има 56 точки – колкото и четвъртият Милан и една повече от шестия Рома. Наполи остава втори с шест точки повече от третия Интер.

Домакините доминираха в големи периоди от двубоя, но твърде лесно изпускаха положения. А освен това направиха традиционните си грешки в защита, които бяха наказани.

Обратът на Аталанта

Все пак Дреес Мертенс откри резултата с 12-я си гол за сезона. Това се случи в 28-а минута след доброто центриране на Кевин Малкуит. После Зиелински имаше шанс да покачи на 2:0. И гостите изпуснаха да върнат един гол в края на първото полувреме.

Второто също започна с шанс за Наполи, но топката бе изчистена от голлинията. Дуван Сапата обаче изравни 20 минути преди края. А после бившият играч на Наполи изведе Мауро Пасалич за победния гол.