Аталанта - Дженоа

Аталанта и Милан взеха ценни победи за Топ 4 – ВИДЕО

Аталанта записа четвърта поредна победа в Серия А, след като в 36-ия кръг надигра с 2:1 Дженоа. Така бергамаските имат 65 точки и изпревариха Интер на третата позиция. Отборът, воден от Лучано Спалети обаче е с мач по-малко. Аталанта се нуждае от четири точки в последните два кръга, за да е сигурен в своето място в Топ 4. В следващия кръг обаче Аталанта гостува на шампиона Ювентус.

Два бързо гола за Аталанта

Финалистът на купата на Италия не успя да отбележи гол през първото полувреме. Но в началото на втората част – само за 7 минути, домакините нанесоха своя удар. Резервата Муса Бъроу вкара за 1:0 секунди, след като се появи на терена на мястото на Марио Пашалич. После белгийският национал Тимоти Кастан удвои в 53-та минута. Дженоа успя да върне едно попадение чрез ветерана Горан Пандев.

Милан спечели във Флоренция

Феновете на Фиорентина протестираха в центъра на Флоренция преди двубоя с Милан срещу управлението на клуба. И настроението им със сигурност не се е подобрило след загубата от росонерите. Гостите играха много по-добре през първото полувреме и заслужено поведоха чрез Чалханоглу. Той засече по великолепен начин центриране на Сусо. След почивката Киеза имаше няколко положения, но не успя да изравни.

Така тимът на Дженаро Гатузо събра 62 точки – една по-малко от Интер и три по-малко от Аталанта.