Интер - Аталанта

Аталанта изпусна Интер на „Сан Сиро“ – ВИДЕО

Интер загуби две точки в битката за титлата с Ювентус, след като направи 1:1 при домакинството си на Аталанта. Гостите обаче дори можеха да спечелят мача от 19-я кръг на Серия А. Две минути преди края на редовното време Самир Ханданович спаси дузпа, изпълнена от Луис Муриел. Така Интер има 46 точки – една повече от Ювентус. Юве обаче гостува на Рома тази вечер и може да поведе еднолично в класирането.

Двубоят на „Сан Сиро“ започна отлично за домакините. Нерадзурите поведоха още в четвъртата минута чрез Лаутаро Мартинес. Аржентинският нападател размени подавания с Ромелу Лукаку и се разписа с точен изстрел по земя.

Аталанта успя да изравни в 75-та минута, когато Робин Госенс вкара за 1:1. В 88-та минута Алесандро Бастони фаулира Руслан Малиновски в наказателното поле. Изстрелът на Муриел от бялата точка обаче бе отразен от Ханданович.