Аталанта и Интер са в Шампионската лига

Аталанта

Аталанта и Интер взеха последните две места в Топ 4 на Серия А. Така двата тима ще играят през следващия сезон в Шампионската лига. Извън борда остават Милан и Рома, които завършиха пети и шести. За тима от Бергамо това ще бъде първо участие в най-комерсиалния европейски турнир. Другите два тима от Италия в Шампионската лига са първенецът Ювентус и вторият Наполи.

Обратът на Аталанта

Бергамаските трябваше да наваксват гол пасив. Сасуоло вкара за 0:1 в 19-ата минута чрез Берарди. Голмайсторът Дуван Сапата обаче изравни в 35-а минута. След почивката Папу Гомес и Марио Пасалич направиха обрата за 3:1.

Ханданович спаси Интер

Интер трябваше да страда много повече срещу Емполи. Нерадзурите откриха чрез Кейта Балде в 51-а минута. Гостите се нуждаеха от точка, за да оцелеят. Тя обаче изглеждаше много далеч малко по-късно. Реферът отсъди дузпа, но Драговски спаси шута на Икарди. После Самир Ханданович извади няколко положения. Но Емполи изравни – Траоре вкара в 76-а минута.

Пет по-късно Наинголан вкара за 2:1. А после Ханданович отчая гостите с две отлични намеси. До края защитник на Интер опита да си вкара автогол, но уцели гредата. В шестата минута на добавеното време попадение за Интер бе отменено заради нарушение срещу Драговски зад центъра. Емполи имаше още един шанс до края, но не успя. Така тимът изпадна, заедно с Фрозиноне и Киево.