Аталанта
Снимка: twitter.com/atalanta_bc

Аталанта би Ювентус, Интер – Венеция – ВИДЕО

Аталанта победи Ювентус 1:0 насред Торино в един от най-интересните мачове от 14-я кръг в Серия А. Победата е първа за бергамаските като гост на Ювентус от 1989-а насам. Освен това за пръв път в историята си Аталанта записа два поредни успеха над Юве.

Единственият гол на „Алианц Стейдиъм“ вкара Дуван Сапата, който беше точен в 28-ата минута. Загубата е пета за Ювентус от старта на сезона и втора поред след 0:4 от Челси през седмицата. Бианконерите са осми в класирането с 21 точки. Аталанта е четвърти с 28 точки и е в серия от 8 мача без загуба.

Трети в Серия А е Интер, който победи с 2:0 Венеция. Шампионите събраха 31 точки и са само на една зад лидерите Милан и Наполи. Те обаче са и с мач по-малко.

Хакан Чалханоглу вкара за 0:1 в 34-ата минута. В края на двубоя Лаутаро Мартинес реализира дузпа за 0:2.