Аржентина - Нигерия

Аржентина стигна осминафинал, Хърватия спечели групата

Аржентина се промъкна до елиминациите на Мондиал 2018. Това стана факт, след като южноамериканците победиха Нигерия с 2:1. По същото време Исландия загуби от Хърватия с 1:2. Така балканците спечелиха групата, а аржентинците останаха втори. На осминафиналите Хърватия ще играе с Дания, а Лео Меси и компания – с Франция.

Първа победа за Аржентина в Русия

Лионел Меси и компания отново играха слабо, но този път спечелиха. При това срещу отбор, който редовно бият на финали – пет пъти от шест опита. Аржентина откри в 14-а минута с красиво изпълнение на Меси. Това бе гол номер 100 на Мондиала в Русия. Освен това Меси сложи край на суша от 662 минути футбол на световни финали. За последно той се бе разписал отново срещу Нигерия, само че през 2014-а.

Молитвите на Меси този път дадоха резултат

Нигерийците изравниха в 51-а минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Масшерано, дошло след грешка на трима защитници. Виктор Моузес се разписа с лекота от бялата точка за 1:1.

Акробатичната радост на нигерийците се оказа прибързана

В 87-а минута Маркос Рохо се измъкна и със силен шут с десния крак вкара за 1:2. Асистенцията бе на Меркадо, който проби отдясно. Любопитно е, че преди четири години отново Рохо вкара победния гол срещу Нигерия, а общо в кариеата си той има три попадения. Легендата Диего Марадона го отпразнува раздавайки средни пръсти на хората под себе си.

Хърватия - Исландия
Бадель се разписва за Хърватия
Резервите на Хърватия биха Исландия

В другия мач Хърватия излъга Исландия с 2:1. Балканците играха с резервите – само Перишич и Модрич от титулярите бяха на терена. Всичките голове паднаха след паузата. Милан Бадель откри резултата в 53-а минута. Исландия натисна и Гилфи Сигурдсон изравни от дузпа в 76-ата. До края на скандинавците натиснаха, но Перишич се възползва от контра в последната минута, за да вкара за 1:2.

Това бе първи случай, в който Хърватия спечели и трите си мача в груповата фаза.