Аржентина
Снимка: twitter.com/argentina

Аржентина разби Италия на „Уембли“ – ВИДЕО

Аржентина победи Италия само с 3:0 на „Уембли“. Това беше първо издание на Финалисима – мачът между шампионите на Европа и Южна Америка. Сблъсъците се подновяват след пауза от 29 години.

Тимът на Лионел Скалони надигра тотално този на Роберто Манчини и само добрите изяви на Джанлуиджи Донарума попречиха на Аржентина да нанесе много по-тежко поражение на адзурите. Италианците играха трагично в защита. И то въпреки че за тях за последен, 118-и път излезе Джорджо Киелини.

Южноамериканците записаха 32-и мач без поражение. Серията им започна през юни 2019 г.

Лаутаро Мартинес се разписа в 28-ата минута след грешка в отбраната на Италия за 1:0. Той се възполва от завършващо подаване на Лео Меси. В края на първото полувреме Анхел ди Мария завърши бърза контраатака за 2:0. В четвъртата минута от добавеното време Пауло Дибала вкара и третия гол. Той отново дойде след пас на Меси.