Аржентина - Колумбия
Снимка: twitter.com/CopaAmerica

Аржентина излъга Колумбия след дузпи – ВИДЕО

Аржентина се класира за финала на Копа Америка, след като отстрани Колумбия. Двубоят завърши 1:1 в редовното време, аржентинците спечелиха с 3:2 след дузпи. Така тимът ще се изправи срещу Бразилия в спор за трофея. Финалът е в събота на „Маракана“.

Двубоят беше много отворен и вълнуващ. А освен това постави рекорд по нарушения на Копа Америка – 47. 27 от тях бяха извършени от аржентинците, останалите 20 – от колумбийците. Лаутаро Мартинес и Луис Диас вкараха головете. После вратарят Емилиано Мартинес се превърна в герой, като спаси три от дузпите на колумбийците.

Иначе Аржентина започна много силно и още в третата минута имаше шанс да открие. Меси изведе Мартинес, но той пропусна. Малко по-късно Меси излъга Йери Мина, пусна към Мартинес и той вкара за 1:0. Колумбия успя да натисне и започна да създава шансове. Тимът удари и две греди – чрез Бариос и Мина.

На почивката Рейналдо Руеда направи три смени – той пусна Кардона, Чара и Фабра. Със свежи сили колумбийците продължиха да нападат и заслужено изравниха. Кардона изведе Луис Диас и той направи 1:1.

Аржентина имаше шанс да спечели в редовното време, но Бариос изчисти от голлинията удар на Мартинес. После Меси удари греда.