Аржентина
Снимка: x.com/copaamerica

Аржентина стигна финала в Копа Америка

Аржентина ще защитава титлата си на Копа Америка. Лео Меси и компания се справиха с 2:0 срещу Канада в първия полуфинал на турнира. Съперник в сблъсъка за трофея, който ще се играе в Маями, ще бъде някой измежду Уругвай и Колумбия.

Головете на стадиона в Ръдърфорд вкахара Хулиан Алварес и именно Меси. Така Аржентина стигна 13-я си финал в най-старото състезание в света за национални отбори. Алварес и Меси вече имат голове и на полуфинал на световно първенство, и на Копа Америка.

Меси има голове в шест издания на турнира, като изравни рекорда на Зизиньо. Той се разписа през 2007, 2015, 2016, 2019, 2021 и 2024, като единственото изключение е през 2011 г. Между първия му гол и последния изминаха 17 години и 1 ден. Досега рекордът беше на Зизиньо – 15 години и 52 дни между 1942 и 1957 г.

Алварес се разписа в 22-ата минута, след като беше изведен по отличен начин от Родриго де Пол. Това обаче беше една от малкото възможности за гол преди почивката. След нея Де Пол и Енцо Фернандес разнищиха отбранатана канадците. Именно след комбинация между тях двамата и удар на Фернандес Меси отклони топката в мрежата за 2:0. Това се случи в 51-ата минута.

До края Аржентина нямаше проблеми и уверено задържа аванса си.