Арсенал - Манчестър Юнайтед

Артета взе първа победа в Арсенал – 2:0 над Юнайтед

Микел Артета записа първата си победа начело на Арсенал. Тя дойде в домакинството на Манчестър Юнайтед. Артилеристите спечелиха с 2:0 и се изкачиха в горната половина на класирането. Столичани са вече на четири точки зад петия Юнайтед, който пък е на пет точки зад четвъртия Челси.

Арсенал спечели напълно заслужено, защото бе по-добрият отбор на терена. Особено през първото полувреме, когато паднаха и двата гола. Пепе вкара първия, Сократис – втория. След почивката домакините умело защитиха аванса си.

Лестър се справи лесно с Нюкасъл

Вторият във временното класиране Лестър Сити победи Нюкасъл като гост с 3:0. Лисиците си свършиха работата още през първото полувреме. Тогава точни бяха Айосе Перес (36) и Джеймс Мадисън (39) след асистенция на испанеца.

Нюкасъл опита да отговори с три смени на почивката, но това не даде очаквания ефект. Още повече травма остави домакините с човек по-малко още в началото на второто полувреме. В 87-та минута Хамза Чудхури вкара за 0:3 след пас на Ндиди. За свраките това бе трета поредна загуба. Лестър пък отново бе без Джейми Варди.

Тотнъм падна, Кейн напусна контузен

Саутхемптън записа ценен успех над Тотнъм на своя „Сейнт Мерис“ с 1:0. За пореден път нападателят Дани Ингс бе ключовата фигура за светците – той отбеляза единственото попадение в 17-та минута. Ингс бе изведен зад отбраната и залъга Алдерферейлд и простреля Гацанига с удар от въздуха. Това бе неговият 20-и гол за тима в елита в само 45 мача. И девети в послените 10 срещи.

Следобедът за шпорите бе допълнително влошен от контузията на голмайстора Хари Кейн. Той напусна терена в 74-та минута. Малко преди това пък негов гол бе правилно отменен заради засада. Тотнъм остава шести в класирането, с точка по-малко от Манчестър Юнайтед.