Арсенал - Лийдс

Артета крещял здраво на играчите на Арсенал

Мениджърът на Арсенал Микел Артета е крещял здраво в съблекалнята на почивката в двубоя срещу Лийдс, за да вдъхнови своя тим. Новината съобщи БиБиСи. И това явно е дало резултат, защото столичани спечелиха с 1:0 в третия кръг на ФА Къп.

Двубоят започна категорично по-добре за гостуващия състав, който създаде много ситуации за гол. Пропуските на тима на Марсело Биелса обаче не доведоха до преднина за състава от Чемпиъншип. Пресата на гостите караше футболистите на Микел Артета да бъркат още при изнасянето на топката. А веднъж и гредата спаси артилеристите след изстрел на Патрик Бамфорд.

„Артета беше наистина ядосна“, призна вратарят Емилиано Мартинес. „Артета крещя много. Той не беше щастлив, защото ни каза как ще играят те. А ние не изпълнихме указанията му“, добави Александър Лаказет.

През втората част обаче домакините изнесоха играта в предни позиции, а гостите се поизмориха. Така се стигна до 55-та минута, в която Рийс Нелсън получи топката в наказателното поле след лоша намеса на бранител на Лийдс и макар и с известна доза късмет, даде аванс на Арсенал.

До края на мача нямаше нови попадения, макар че домакините изпуснаха доста шансове. Това бе втори пореден успех във всички турнири със суха мрежа за Арсенал..