Арсенал - Бърнли

Арсенал загуби и от Бърнли, Лестър вече е трети

Арсенал продължи със слабото си представяне във Висшата лига от началото на сезона. Артилеристите записаха четвърта поредна домакинска загуба – 0:1 от Бърнли. Подобно нещо не се е случвало от 61 години. Освен това тимът на Микел Артета регистрира седми пореден мач без победа, а стартът на сезона е най-слаб от 1974-а. Освен това столичани нямат гол от игра във Висшата лига вече 12 часа и 32 минути.

След нулево първо полувреме, малко след почивката Гранит Джака получи директен червен картон. Иронията стигна своя връх в 73-та минута. Тогава намиращият се в жестока голова суша капитан на домакините Пиер-Емерик Обамеянг си отбеляза автогол с глава след центриране от корнер. След това поражение Арсенал остава на 15-то място в класирането с 13 точки от 12 мача. Бърнли има четири точки по-малко.

Лестър се възползва от това, че нито един от отборите пред него не спечели и се изкачи до третото място. Лисиците отнесоха Брайтън с 3:0 и събраха 24 точки. Те са с една по-малко от Тотнъм и Ливърпул.

Джеймс Мадисън се разписа на два пъти, Варди вкара още веднъж и записа две асистенции. Всичките голове паднаха между 27-ата и 44-ата минута. Варди освен това записа мач номер 222 за Лестър във Висшата лига, което е изравнен клубен рекорд. Мадисън пък за първи път в кариерата си вкара гола в един мач.