Арсенал - Юнайтед
Обамеянг празнува след гола си за 2:0

Арсенал нанесе първа загуба на Солскяер

Арсенал нанесе първа загуба на Оле Гунар Солскяер като мениджър на Манчестър Юнайтед. Артилеристите победиха с 2:0 и изпревариха своя съперник в класирането. Тимът от Северен Лондон вече има 60 точки, една по-малко от третия Тотнъм. Юнайтед има 58, Челси остана шести с 57. Сините от Лондон обаче са с мач по-малко.

Гранит Джака откри резултата още в 12-а минута. Това обаче си остана и единственият удар за тима преди почивката. Малко преди него Лукаку удари греда от позиция, от която изглеждаше по-лесно да вкара. После и Фред уцели греда, но Юнайтед така и не стигна до гол. После Бернд Лено направи две отлични намеси, за да попречи на Лукаку да изравни.

Обамеянг по стъпките на Алексис Санчес

В 69-а минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара от дузпа за 2:0. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Фред срещу Лаказет. Така Обемеянг стана първият футболист на Арсенал с 20 гола в един сезон след Алексис Санчес. Това бе първа победи за артилеристите над червените дяволи от пет мача.

Азар спаси Челси в последната минута

Челси измъкна точка от Уулвърхемптън след 1:1 на своя „Стамфорд Бридж“. Домакините започнаха по-активно, но трудно стигаха до голови ситуации срещу добре подредената защита на вълците. Гостите чакаха своя момент и той дойде след паузата. Раул Хименес и Диого Жота разиграха цялата отбрана на сините и мексиканецът реализира за 0:1.

Челси - Уулвс
Хименес бележи за 0:1

Челси реагира с тотален натиск, но без резултат. В даденото от съдията продължение обаче Еден Азар отново се превърна в спасител за лондончани. Той изравни с хубав изстрел и донесе точката на своя тим.