Арсенал - Бърнли

Арсенал с втора победа от началото на сезона

Арсенал записа втори пореден успех от началото на сезона, след като надигра Бърнли с 2:1. Александър Лаказет (13) и Пиер-Емерик Обамеянг (64) вкараха за артилеристите. Ашли Барнс (43) бе авторът на гола за Бърнли.

Противно на очакванията отборът на Шон Дайш започна по-активно срещата и постави под натиск дебютиралия Давид Луис. Артилеристите обаче успяха да нанесе първия удар. Центриране от корнер стигна до Лаказет, а французинът падайки успя да я прокара между краката на Поуп.

Две минути преди почивката гостите изравниха чрез Барнс. Топката стигна случайно до него, но той я прати в обратния ъгъл на Лено – 1:1. Веднага след това Арсенал отново гол, но попадението бе отменено заради засада на Начо Монреал.

Унай Емери направи смяна на полувремето и пусна новото попълнение Никола Пепе. Това даде импулс и Арсенал тимът започна да създава положения, но Поуп спасяваше. Все пак той не успя да реагира, когато Обамеянг премина покрай няколко бранители и вкара за 2:1. Това бе второ попадение за габонеца през сезона – той се разписа и преди седмица в Нюкасъл (1:0).