Арсенал

Арсенал – Виляреал и Юнайтед – Рома са полуфиналите в Лига Европа

Арсенал – Виляреал и Манчестър Юнайтед – Рома са полуфиналите в Лига Европа. Мачовете ще се се играят на 29 април и 6 май. Финалът в турнира ще се състои на 26 май в Гданск.

Арсенал победи убедително Славия Прага с 4:0 като гост, за да стигне до тази фаза. Първият мач в Лондон беше завършил 1:1. Головете за артилеристите отбелязаха Никола Пепе (18′), Букайо Сака (24′) и Александър Лаказет (21′ и 77′). Лондонският тим вкара три гола или повече гола в четири поредния гостувания за първи път от декември 1932 г. В последните си четири мача навън Арсенал победи Шефилд Юнайтед (3:0), завърши наравно с Уест Хям (3:3), победи Олимпиакос с 3:1 и снощи Славия с 4:0.

Виляреал се наложи над Динамо Загреб с 2:1 (1:0 в първия мач). Алкасер и Морено вкараха за испанския тим през първото полувреме. В края Оршич намали на 2:1. Начело на Виляреал е бившият мениджър на Арсенал Унай Емери. Той изведе артилеристите до финала през 2019-а. Тогава обаче тимът загуби от Челси. Полуфиналът е пети за Виляреал в Европа и шести в кариерата на Емери.

Манчестър Юнайтед победи Гранада с 2:0 на „Олд Трафорд“. Единсон Кавани откри резултата в 6-ата минута, а в 91-ата Хесус Вайехо си вкара автогол. Манчестър Юнайтед спечели и първата среща със същия резултат.

Рома завърши 1:1 с Аякс и след 2:1 в първия мач продължава с общ резултзт 3:2. Влезлият след почивката Брайън Броби изведе нидерландците напред в резултата в 49-ата минута. Гол на съотборника му Душан Тадич в 57-ата минута бе отменен след намесата на ВАР. Рома успя да възстанови равенството в 72-ата минута, когато точен бе Един Джеко. Той се разписа за четвърти път в турнира този сезон.