Валенсия - Виляреал

Полуфиналите в Лига Европа: Арсенал – Валенсия и Челси – Айнтрахт

Челси и Арсенал продължават пътя си към изцяло английски финал в Лига Европа. Двата тима от Лондон спечелиха за втори път срещу съперниците си – съответно Славия Прага и Наполи и се класираха за полуфиналите на турнира. В тях артилеристите ще играят с Валенсия, а сините – с Айнтрахт. Първите мачове са на втори май, реваншите – седмица по-късно.

Айнтрахт - Бенфика

Драмата във Франкфурт

Айнтрахт взе сблъсъка на орлите с общ резултат 4:4 и повече голове на чужд терен. Тимът от Бундеслигата падна с 2:4 в Лисабон, но намали пасива си в 36-а минута. Тогава Филип Костич вкара за 1:0. Сърбинът обаче бе в засада при подаването към него. За съжаление на Бенфика ВАР системата ще влезе в употреба в Лига Европа чак за финала.

В 67-а минута Себастиан Роде покачи на 2:0. Той бе изведен добре от Ребич, откраднал топката от Рубен Диаш. И двата тима имаха още няколко положения до края, но нови голове не паднаха.

Наполи не затрудни Арсенал

Тимът на Унай Емери спечели неочаквано лесно в Неапол в неговия 50 мач начело. Единственият гол бе дело на Александър Лаказет в 36-а минута. Французинът се разписа от пряк свободен удар. Любопитно е, че от последните му 11 попадения само две са във визити. Преди това гол на Аркадиуш Милик бе отменен заради засада. Петр Чех пък извади удар на Кайехон. След почивката Обамеянг можеше да покачи на 2:0, но Мерет спаси. Единственият проблем за Арсенал бе контузията на Аарън Рамзи. Той бе сменен още през първото полувреме и може да не играе до края на сезона.

Челси сам си усложни живота

Сините от Лондон бяха спечелили с 1:0 в Прага и отнесоха Славия през първото полувреме. Педро откри в петата минута, Дели си вкара автогол в деветата. В 17-а Оливие Жиру направи 3:0. Това бе 10-и гол за най-резултания футболист в Лига Европа този сезон. Сучек върна един гол в 25-а минута, но само две по-късно Педро направи 4:1.

Челси - Славия
Двойниците Алекс Крал и Давид Луиз (вдясно)

Славия обаче не се предаде и върна още два гола след паузата. И двете попадения бяха дело на Петр Севчик в 51-а и 54-а минути. До края сините играха много нервно и допуснаха куп грешки, но издържаха.

Валенсия се справи лесно в дербито

След 3:1 в първия мач, лос че не оставиха шанс на съседите от Виляреал и във втория. Латоре Груесо откри още в 13-а минута за домакините. След почивката Парехо вкара за 2:0. Така Валенсия продължи напред с общ резултат 5:1.