Арсенал - Брайтън

Арсенал и Юнайтед се простиха с шансовете за Топ 4

Арсенал и Манчестър Юнайтед се простиха с надеждите за място в Топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон. И двата тима направиха 1:1 срещу по-слаби съперници. Но докато за Юнайтед крахът е пълен, артилеристите могат да се надяват да спечелят Лига Европа. Те имат аванс от 3:1 в първия полуфинал срещу Валенсия. В другия съперници са Айнтрахт и Челси (1:1 в първия мач).

Брайтън наказа Арсенал

Тимът на Унай Емери не успя да победи Брайтън в предпоследния кръг. Атилеристите направиха 1:1 и са на три точки зад четвъртия Тотнъм. Тотнъм обаче има 8 гола по-добра голова разлика.

Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа даде преднина на лодончани в 9-ата минута. Глен Мъри, също от дузпа, възстанови равенството в 61-ата минута.

„Сега трябва да се концентрираме върху Лига Европа. Там имаме шанс за него добро“, обясни Унай Емери.

Юнайтед се издъни срещу последния

Тимът на Оле Гунар Солскяер ще трябва да се задоволи с Лига Европа през следващия сезон. Юнайтед направи 1:1 срещу изпадналия още март Хъдърсфийлд. При това домакините имаха само четири точки в последните си 23 мача.

Алексис Санчес записа първи мач като титуляр от 2 март насам заради контузиите на Лукаку и Марсиал. Той обаче бе незабележим и напусна заради травма в 54-а минута. Санчес има един гол и три асистенции този сезон. Но пък взима заплата от над 300 000 паунда на седмица. Мактомини вкара за Юнайтед, а Погба удари по една греда в двете полувремена. Мбенза изравни след час игра, а в края Де Хеа попречи на Карлан Грант да вкара победен гол за Хъдърсфийлд.

Равенството бе и отличен подарък за заминаващия си президент на домакините Дийн Хойл. Той пое клуба през 2009-а и го изкачи в елита за първи път от 1972-а. Наскоро обаче той продаде клуба на Фил Ходжкинсън. И двамата са дългогодишни фенове на териерите. С ремито синьо-белите се спасиха от това да поставят два негативни рекорда, като сега само ги споделят. Те имат 10 гола като домакин (колкото Манчестър Сити през 2006/07). Освен това завършиха с 14 домакински поражения – колкото има и Съндърланд.

Челси - Уотфорд
Футболистите на Челси оказват почит на Гари Кейхил, който изигра последния си мач на „Стамфорд Бридж“
Челси ще играе в Шампионската лига

Издънките на Арсенал и Манчестър Юнайтед осигуриха място в Топ4 на Челси. Сините надвиха Уотфорд с 3:0 и се изкачиха на трето място. Тимът на Маурицио Сари събра 71 точки и има четири повече от артилеристите и пет пред червените дяволи. И трите гола на „Стамфорд Бридж“ паднаха през второто полувреме. Лофтъс-Чийк вкара за 1:0 в 48-а минута с глава. Три по-късно същото направи и Давид Луис. Четвърт час преди края се разписа Гонсало Игуаин.

Челси не започна особено добре, въпреки че Азар се върна сред титуляри. Тимът имаше само един точен удар преди почивката. Освен това Канте се контузи и бе заменен от Лофтъс-Чийк. Сините обаче бяха променени след паузата. Азар асистира за първите два гола, които паднаха след корнери. Това бяха 14-ата и 15-ата му асистенция през сезона. Белгиецът има повече от всеки друг в големите пет първенства.