Арсенал - Нюкасъл

Арсенал и Юнайтед продължават напред за ФА Къп

Арсенал и Манчестър Юнайтед се класираха за четвъртия кръг на ФА Къп. Носителят на трофея се нуждаеше от продължения, за да се справи с Нюкасъл. Юнайтед пък се измъчи за 1:0 срещу Уотфорд.

Арсенал срещна доста сериозна съпротива и не успя да вкара гол в редовното време. В продълженията обаче Смит Роу и Обамеянг сломиха свраките. Смит Роу всъщност имаше доста забавна вечер. Той влезе в игра като резерва и получи червен картон. Картонът обаче беше правилно отменен от ВАР. А след това откри резултата.

Най-добрите положения за Нюкасъл пропусна нападателят Анди Керъл. Златният шанс за него беше в последната минута на редовното време, но Лено спаси.  Той отправи 9 от 12 удара за свраките, но нито един в продълженията.

Единствения гол за Манчестър Юнайтед срещу Уотфорд реализира Скот Мактоминей. Той вкара още в петата минута след пас на Телес. Мактоминей беше и капитан, тъй като Оле Гунар Солскяер беше направил доста промени в тима си. Мата, Джеймс и резервата Рашфорд имаха шансове за втори гол, но ги пропуснаха. Уотфорд също имаше няколко положения, но не успя да изравни. Така Юнайтед стигна за 34-и в последните 36 години до четвъртия кръг. Жребият за него е в понеделник.