Олимпиакос - Арсенал

Арсенал, Тотнъм и Рома взеха лесни победи

Арсенал, Тотнъм, Рома и Гранада взеха лесни победи в първите осминафинали от Лига Европа. Артилеристите спечелиха с 3:1 визитата си на Олимпиакос, от който отпаднаха преди година на същата фаза. Тотнъм надви с 2:0 Динамо Загреб, Гранада се справи със същия резултат с Молде, а Рома отнесе с 3:0 Шахтьор. Това означава доста по-лесни реванши след седмица.

Арсенал беше по-добрият отбор през цялото време, но стигна до гол чак в 34-ата минута. За 0:1 се разписа Мартин Одегорд, като това е първото му попадение за клуба. Последното беше преди година – на 13 февруари 2020-а и то за Реал Сосиедад. Грешка в защита позволи на Ел-Араби да изравни след час игра. Габриел върна авансана Арсенал в 79-ата минута. А в 85-ата Елнени вкара с много хубав далечен удар за 1:3.

Кейн вкара два гола за Тотнъм и се контузи

Хари Кейн се разписа по веднъж в двете полувремена във вратата на Динамо Загреб за крайното 2:0. той вкара в 25-ата минута на първата част и в 25-ата минута на втората. Капитанът на шпорите вече има 26 попадения през сезона. Той обаче напусна контузен в края на двубоя с травма в коляното.

В следващия си мач Тотнъм приема именно Арсенал. Дербито на Северен Лондон е в неделя.