Арсенал - Евертън

Арсенал спечели трудно, Юнайтед – лесно

Арсенал продължи възхода си под ръководството на Микел Артета с измъчен успех над Евертън. Лондончани спечелиха с 3:2 и изпревариха карамелите в класирането.

Основна заслуга за успеха имаше Пиер-Емерик Обамеянг. Той се разписа на два пъти и вече има 19 гола през сезона. И общо 60 в 95 мача за артилеристите. Арсенал пък записа две поредни победи за първи път след първите два кръга.

Иначе Евертън откри още в първата минута след поредната грешка в защитата на домакините. Еди Нкетиа изравни в 27-ата минута, а малко по-късно Обамеянг вкара за 2:1. Нова грешка на столичани позволи на Ричарлисон да изравни в четвъртата минута на добавеното време на първата част. Но 26-секунди след паузата Обамеянг вкара за 3:2 в полза на Арсенал.

Юнайтед и Уулвс спечелиха с по 3:0

Манчестър Юнайтед записа единадесета победа във Висшата лига – 3:0 над Уотфорд с 3:0 на „Олд Трафорд“. По този начин червените дяволи изпревариха Тотнъм за петата позиция. Точни за тима на Оле Гунар Солскяер бяха Бруно Фернандеш от дузпа в 42-та минута, Антони Марсиал в 58-та и Мейсън Грийнууд в 75-та. За Бруно Фернандеш това бе първи гол за Юнайтед.

Уулвърхемптън също записа убедителен успех, побеждавайки Норич с 3:0 на „Молиню“. Португалецът Диого Жота отбеляза два гола през първото полувреме – в 19-та и 30-та минута. Така той завършва седмицата с пет гола, след като вкара три на Еспаньол в Лига Европа. Раул Хименес се разписа в 50-та минута, оформяйки крайния резултат.

Юнайтед има 41 точки и е четвърти, с една точка пред Тотнъм. Уулвс са на осма позиция с 39 точки. Арсенал е девети с 37 точки.