Брайтън - Арсенал

Арсенал спечели трудно, Лийдс разби Уест Бромич след впечатляващ автогол

Арсенал взе втора поредна победа във Висшата лига. След 3:1 над Челси в събота артилеристите спечелиха с 1:0 визитата си на Брайтън. Успехът обаче дойде много по-трудно, а и тимът на Микел Артета игра по-слабо.

Единственият гол вкара Александър Лаказет в 66-ата минута след пас на Сака. Това беше трети гол на Лаказет в също толкова срещи. Попадението на французина дойде само 21 секунди, след като той влезе от резервната скамейка. Преди него Обамеянг и Мартинели имаха добри шансове, но не се възползваха от тях.

С трите точки Арсенал събра 20 и се изкачи до 13-ото място в класирането. Брайтън остава 17-и с две точки пред Фулъм.

Впечатляващ автогол вдъхнови Лийдс за 5:0 над Уест Бромич

В друг мач от 16-ия кръг на Висшата лига Лийдс отнесе Уест Бромич с 5:0. Тимът на Марсело Биелса игра великолепен офанзивен футбол и на почивката водеше с 4:0. Лийдс не беше вкарвал четири гола като гост в елита от ноември 2002-а.

Домакините не започнаха зле, но всичко за тях свърши в деветата минута. Тогава Ромейн Сайърс си вкара впечатляващ автогол от около 20 метра. После Лийдс доминираше тотално. Алиоски, Харисън и Родриго вкараха три гола само за девет минути и интригата приключи. След почивката Рафиня заби петото попадение.