Арсенал - Челси

Арсенал спечели след два месеца – 3:1 над Челси

Арсенал надви Челси с 3:1 в лондонско дерби в английската Висша лига. Победата беше първа за артилеристите от почти два месеца насам. Те не бяха печелили от 1 ноември – 7 поредни срещи. На своя „Емиратс“ тимът на Микел Артета пък не беше триумфирал от 4 октомври. Загубата е трета за Челси в последните 4 срещи.

Артилеристите стартираха уверено, а тимът на Франк Лампард изглеждаше изморен. Мейсън Маунт обаче можеше да открие резултата за сините от пряк свободен удар, но изстрелът му срещна страничния стълб на Бернд Лено.

В 34-та минута Арсенал откри, след като Александр Лаказет реализира дузпа. Това беше шести гол за него през сезона. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Джеймс срещу Тиърни. Десет по-късно завърналият Гранит Джака удвои след пряк свободен удар – 2:0.

Гостите направиха две промени на почивката – в игра влязоха Жоржиньо и Калъм Хъдсън-Одой. Матео Ковачич и Тимо Вернер пък бяха сменени. Промените обаче не дадоха желания резултат, защото артилеристите стигнаха до трети гол. Той беше вкаран от Букайо Сака в 56-ата минута. Сака опита да центрира, но подаването му влетя в мрежата на Менди.

Домакините имаха още положения, а освен това и гредата спаси Менди след изстрел на Елнени. В 85-ата минутс Челси все пак отбеляза попадение чрез Тами Ейбрахам. Той се разписа в своя мач номер 50 за сините. Гостите можеха да върнат и още един гол. Жоржиньо обаче изпусна дузпа, маркирана за нарушение на Пабло Мари срещу Маунт.

Арсенал се изкачи на 14-а позиция със 17 точки. Челси е вече шести с 25 точки – с по-лоша голова разлика от Астън Вила.