Арсенал - Лестър
Снимка: twitter.com/arsenal

Арсенал се върна в Топ 4 с 2:0 над Лестър

Арсенал се върна в Топ 4, след като победи Лестър Сити с 2:0 на „Емиратс“. Вчера на четвъртото място се изкачи Манчестър Юнайтед след 3:2 над Тотнъм. Сега артилеристите имат 51 точки – една повече от Юнайтед. Те имат и три мача по-малко.

Успехът на Арсенал беше напълно заслужен и оформи първият дубъл над лисиците от шест сезона. Столичани започнаха силно и откриха още в 11-ата минута чрез Томас Парти. Той засече корнер, изпълнен от Габриел Мартинели. Малко по-късно Парти удари и греда. Лестър също имаше шанс да изравни. Вратарят Арън Рамсдейл обаче на два пъти спря Харви Бейнс.

След час игра Арсенал поведе с 2:0 от дузпа, реализирана от Александър Лаказет. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Союнджю. Успехът е девети за артилеристите в 11 мача.