Арсенал - Кристъл Палас, Обамеянг
Снимка: twitter.com/Arsenal

Арсенал се спаси от загуба в 95-ата минута

Арсенал се спаси от загуба срещу Кристъл Палас в 95-ата минута. Артилеритите измъкнаха точката в добавеното време с гол на Александър Лаказет. Французинът се разписа за първи път през сезона и за първи път от 11 април. Така той попречи на мениджъра на Палас Патрик Вийера да спечели срещу клуба, където стана легенда.

Артилеристите започнаха по-добре и откриха заслужено чрез Пиер-Емерик Обамеянг още в осмата минута. Палас обаче вдигна нивото си след почивката, докато това на Арсенал падна. Орлите изравниха в 50-ата минута чрез Бентеке. Той се разписа, след като Аю открадната топката от Партей. Вторият гол за гостите в дербито падна по подобен начин. Галахър отне от Локонга, организира контраатака и Едуар заби топката под гредата за 1:2. Това се случи в 73-ата минута.

Артилеристите се хвърлиха в отчаяни атаки и при една от тях Тиърни удари гредата. Палас вече се виждаше победител, когато защитата не успя да изчисти корнер и резервата Лаказет вкара отблизо за 2:2.

Арсенал записа шести мач без загуба, докато Палас направи трето поредно равенство. И двата тима обаче са в долната част на класирането.