Уест Бромич - Арсенал

Арсенал продължи възхода с разгром над Уест Бромич

Арсенал продължи с добрите си изяви във Висшата лига в последно време и записа трета поредна победа. Тимът на Микел Артета разби Уест Бромич с 4:0 като гост в 17-я кръг. Предишните жертви на възродените артилеристи бяха Челси и Брайтън.

На „Дъ Хоуторнс“ лондончани нанесоха своя удар в рамките на пет минути в средата на първото полувреме. Първо в 23-та минута левият бек Киъран Тиърни откри, а в 28-ата младокът Букайо Сака удвои. През второто полувреме централният нападател на гостите Александър Лаказет реализира два гола, за да оформи крайното 4:0. Асистенцията за втория гол беше на Тиърни. Така тийнейджърът е замесен вече в 22 гола – 15 асистенции и 7 попадения – от началото на миналия сезон.

Арсенал се изкачи до 11-о място в класирането с 23 точки. Дроздовете остават на предпоследната позиция със скромните осем точки.