Арсенал - Брайтън

Арсенал продължи да затъва – 1:2 от Брайтън

Арсенал продължи слабата си серия, след като претърпя поражение от Брайтън с 1:2 в среща от 15-и кръг на Висшата лига. Повече от 60 000 фенове на „Емиратс“ станаха свидетели на 9 пореден мач без победа за тима. В този период артилеристите записаха 6 равенства и 3 загуби. Подобно нещо не се е случвало от над 40 години – за последно през сезона 1976/77.

Това бе първо домакинство за временния мениджър Фреди Люнгберг. Гостите обаче поведоха с гол на Адам Уебстър в 36-ата минута. Това бе 11-и пореден двубой във всички турнири, в който столичани допускат гол. Последната им суха мрежа на 6 октомври.

Люнгберг, Арсенал

Лаказет вкара за Арсенал в своя мач номер 100

Домакините изравниха в 50-ата чрез Александър Лаказет. Така той вкара в своя мач номер 100 за клуба. После Давид Луиз прати топката в мрежата. ВАР системата обаче правилно отмени попадението заради засада. А Брайтън стигна до победен гол в 80-ата минута, когато точен бе Нийл Мопе. Така тимът сложи край на серията си от 4 поредни загуби във визити.

С трите точки Брайтън събра 18 и се изкачи на 13-о място в класирането. Артилеристите имат 19 точки и са три позиции по-напред. Разликата до четвъртото място обаче вече е 10 точки.