Арсенал - Фулъм

Арсенал прецака Фулъм в 97-ата минута

Арсенал попречи на Фулъм да вземе ценна победа в битката си за оцеляване, след като измъкна 1:1. Изравнителният гол падна в 97-та минута и беше дело на Едуард Нкетия. Той има 13 гола за клуба, пет от които като резерва.

След изразителната победа с 4:0 над Славия Прага в Лига Европа, днес Арсенал беше далеч от истината. Джош Маха даде преднина на котиджърс в 59-та минута от дузпа. Това беше и единственият точен удар на гостите в срещата. Тимът на Микел Артета натисна и успя да изравни. И не позволи на Фулъм да спечели дербито след 29 безуспешни опита.

По този начин надеждите на Фулъм за оставане във Висшата лига поеха сериозен удар. Тимът остава на 18-та позиция с 27 точки, шест по-малко от 17-ия Бърнли. Бърнли обаче е изиграл и два мача по-малко. Арсенал е девети с актив от 46 точки.