Арсенал

Арсенал поведе във Висшата лига

Арсенал оглави временното класиране на английската Висша лига, след като постигна домакинска победа с 3:1 над Стоук Сити в мач от 15-ия кръг.

Успехът бе трети поред за „топчиите” във всички турнири.

Футболистите на Арсен Венгер се оказаха изоставащи в резултата в 29-ата мин. Тогава рожденикът Адам Чарли бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Гранит Джака срещу Джо Алън.

Арсенал възстанови равенството малко преди почивката, когато Тио Уолкът реализира своя стотен гол за „артилеристите“ след пас на Ектор Беярин.

В 49-ата минута Окслейд-Чембърлейн центрира към пеналта, където Месут Йозил засече с глава и технично прехвърли Лий Грант за 2:1.

Крайният резултат пък беше оформен в 75-ата мин. от резервата Алекс Айоби.

След успеха Арсенал вече има 34 точки, с колкото е и Челси, макар „сините” да са с мач по-малко. Стоук пък остана в средата на таблицата с 19 точки от 15 мача.