Арсенал - Челси
Снимка: twitter.com/arsenal

Арсенал се подигра на Челси с 5:0

Арсенал отнесе Челси с 5:0 в първи мач от 34-я кръг във Висшата лига. С успеха артилеристите отново дръпнаха с три точки на върха в класирането. Тимът на Микел Артета има 77 точки, Ливърпул е със 74 и мач по-малко. Манчестър Сити е трети със 72 точки и два мача по-малко. Челси остава девети с 47 точки – 30 по-малко от лондонския си опонент.

Арсенал и Челси направиха забележително първо полувреме, в което имаше 18 удара към вратите. В него падна само един гол, вкаран от Леандро Тросар още в четвъртата минута. После и двата тима изпуснаха няколко отлични положения, като домакините удариха и греда.

Всички за Челси свърши за няколко минути след почивката. В 52-ата Бен Уайт покачи на 2:0 след корнер. Това е 12-о попадение за тима му след ъглов удар този сезон и Арсенал е номер едно по този показател във Висшата лига. Само пет минути по-късни Кай Хаверц наказа бившия си тим за 3:0. Той получи фантастичен пас от Йодегор и леко прехвърли вратаря.

В 65-ата минута Хаверц вкара за 4:0, а пет по-късно и Уайт се разписа за втори път за 5:0. До края Деклан Райс удари греда, а Фабио Виейра и Мартинели изпуснаха отлични шансове за шести гол. Феновете на Челси пък освиркваха постоянно мениджъра Маурисио Почетино.