Арсенал - Уест Хем

Арсенал победи Уест Хем с късен гол на младок

Арсенал записа втора победа през новия сезон в Премиършип. Тимът на Микел Артета се наложи над Уест Хем с 2:1 на „Емирейтс“. За чуковете това е трети сезон от последните четири, в които тимът започва с две загуби. И 11-ата загуба в 12 визити на този стадион. Уест Хем регистрира и поражение номер 200 в лондонски дербита. Само Тотнъм (213) има повече.

Александър Лаказет даде преднина на артилеристите в 25-ата минута. Това беше неговият 50-и гол за клуба във всички турнири. В края на полувремето обаче Антонио изравни резултата. В 67-ата минута чуковете дори можеха да поведат, но Антонио уцели гредата.

Пет минути преди края Арсенал вкара за 2:1. Попадението беше дело на 21-годишния нападател Едуард Нкетия. Той влезе на мястото на Лаказет в 77-ата минута.

„Много ми хареса отношението на отбора в последните 25 минути. Бяха навели глави, но успяха да ги вдигнат. Преди няколко месеца сигурно щяхме да загубим подобен мач, но днес го спечелихме. Добре е, че намерихме път и начин, защото през сезона ще има и други такива мачове“, коментира Артета.