Арсенал - Нюкасъл

Арсенал победи Нюкасъл, за да излезе трети

Арсенал победи Нюкасъл с 2:0 и излезе на трето място в класирането в Англия. Артилеристите записаха 10 пореден успех на свой терен и имат вече 63 точки. Тотнъм е четвърти с 61, колкото има и петият Манчестър Юнайтед. Челси е шести с 60. Тимът на Унай Емери бе на 10 точки зад Тотнъм само преди два месеца.

Арсенал нямаше никакви затруднения срещу свраките. Рамзи откри резултата в 30-ата минута. В 83-а Лаказет вкара за 2:0. Малко по-късно французинът бе близо и до трети гол. Той бе надскочен от Дубравка, който прави топката в собствената си мрежа. Реферът Тейлър обаче се смили над вратаря на Нюкасъл и отсъди нарушение в атака.

Постоянството при Рафа Бенитес е на ново ниво
Още много шансове за Арсенал

Иначе още преди да открие Рамзи прати топката зад голлинията. Попадението обаче бе отменено заради нарушение в атака. Лаказет пък видя как негов удар бе изчистен от голлинията с летящ плонж от Мат Ричи.

Артилеристите оставиха голмайстора Пиер Емерик Обамеянг резерва. Но имаха 71% владеене на топката. Обамеянг все пак влезе и пропусна два шанса преди да асистира за втория гол.