Уест Хем - Арсенал

Арсенал победи след два месеца суша

Арсенал спечели след 9 поредни мача без пълен успех – 3:1 над Уест Хем. Победата е първа за артилеристите от два месеца насам. И съответно – първа за временния мениджър Фреди Люнгберг.

Чуковете откриха резултата в края на първото полувреме, но гостите ги обърнаха само за девет минути в средата на втората част. Огбона вкара за 1:0 след рикошет в 38-ата минута.

Тийнейджърът Габриел Мартинели се разписа в първия си мач като титуляр за Арсенал във Висшата лига. Той направи 1:1 след час игра. Шест минути по-късно Пепе вкара за 1:2, а само три след това Обамеянг се разписа за 1:3. Голът бе 11-и за него в първенството този сезон и 13-и във всички турнири.

Арсенал не беше обръщал мач като гост от октомври 2011-а насам. Тогава тимът спечели с 5:3 срещу Челси.

Поражението със сигурност ще увеличи напрежението върху мениджъра на чуковете Мануел Пелегрини. Уест Хем спечели само 4 точки в последните си 9 мача. А освен това в трети пореден двубой като домакин получи три гола. Чуковете са 16-и, на точка над чертата и гостуват на 18-я Саутхемптън в събота.