Арсенал - Уест Хем
Снимка: twitter.com/arsenal

Арсенал продължи по график – 3:1 над Уест Хем

Арсенал продължи преследване на първата титла от 18 години насам с обрат над Уест Хем с 3:1. Тимът на Микел Артета доминираше и заслужено стигна до успеха. Артилеристите вече имат 40 точки – седем повече от втория Нюкасъл.

Мачът в Северен Лондон започна с отменен гол на Букайо Сака. После Бенрама направи от дузпа 0:1 в полза на чуковете.

И когато изглеждаше, че нещата за Арсенал не се получават, лидерите се развихриха и вкараха три гола за 16 минути. Сака изравни в 53-ата минута, а само пет по-късно Мартинели направи 2:1. В 69-ата Нкетиа сложи точка на спора с гола си за 3:1.

Асистенциите за първото и третото попадение бяха на Мартин Йодегор. Преди година на 26 декември той записа две асистенции и срещу Норич. Това са и единствените случаи, в които той създава два гола в един мач.