Арсенал - Фулъм

Арсенал отнесе Фулъм на старта на Висшата лига

Арсенал победи Фулъм с 3:0 в първия мач от новия сезон във Висшата лига. Артилеристите нямаха никакви проблеми срещу новака в елита.

Дебютантите Габриел и Вилиан впечатлиха в първия си мач за новия си тим. Дошлият от Челси халф беше замесен и в трите гола. Габриел пък се разписа в дебюта си в Англия.

Иначе Александър Лаказет откри още в осмата минута. Той добави отблизо, след като ударът на Вилиан беше спасен от вратаря. После Вилиан изпълни корнер, а Габриел вкара с рамо за 0:2 в полза на Арсенал. Това се случи в началото на второто полувреме. Габриел стана третият защитник, разписал се в дебюта си за Арсенал. Преди него това направиха Стив Боулд (1992) и Томас Вермален (2009).

После Вилиан удари греда, а в 57-ата минута изведе Обамеянг, който вкара за 0:3.

Фулъм не създаде много положения, но все пак имаше шанс да върне един гол. Резервата Митрович обаче стреля право в Лено.