Арсенал - Милан
Донарума спори напразно с рефера Ериксон

Арсенал обърна Милан, ЦСКА Москва шокира Лион

Арсенал спечели и втория си сблъсък с Милан и елиминира италианския колос от Лига Европа. След 2:0 в първия мач, артилеристите спечелиха с 3:1 на свой терен. Милан обаче накара тима на Арсен Венгер да се потруди доста сериозно. Хакан Чалханоглу откри в 35-а минута и върна интригата. Малко по-късно обаче Арсенал изравни. Шведският рефер Йонас Ериксон отсъди много спорна дузпа и Уелбек възстанови паритета.

След почивката Милан продължи да напада, а Арсенал да чака търпеливо момента си. И го дочака в 71-а минута, когато Гранит Джака покачи на 2:1. В края Уелбек се разписа още веднъж за крайното 3:1 и по този начин отпразнува връщането си в националния отбор на Англия. Това е първи четвъртфинал в Европа за Арсенал след 2010-а.

Шок за Лион

Шокът на вечерта в Лига Европа бе в Лион. Там ЦСКА Москва спечели с 3:2 и изхвърли домакините благодарение на повечето отбелязани голове на чужд терен. Головин откри в края на първото полувреме, за да изравни общия резултат от двата мача. След час игра Корне изравни, но руският тим изненада лошо Лион само за пет минути. Почти веднага Муса направи 1:2, а малко по-късно Вернблум покачи на 1:3. Само шест минути по-късни Диас върна един гол за 2:3. Лион натисна отчаяно до края, но не стигна до нов гол.

В Залцбург Борусия не успя да стигне дори до гол и след 0:0 отпадна с общ резултат 1:2.