Лестър - Арсенал

Арсенал обърна Лестър, Бейл вдъхнови Тотнъм

Арсенал обърна Лестър с 3:1 и записа втора поредна победа след тази над Бенфика в Лига Европа. Поражението е второ поред за лисиците, след като Славия Прага ги изхвърли от Европа в четвъртък.

Тимът от Лондон започна разсеяно, което позволи на Юри Телеманс да открие още в 6-ата минута. После обаче играчите на Микел Артета се окопитаха и взеха нещата под контрол. Давид Луиз изравни с глава след центриране от пряк свободен удар. Това се случи в 39-ата минута, а пет по-късно реферът отсъди дузпа за игра с ръка. Лаказет я реализира за 1:2 за обрат още на почивката.

След почивката Арсенал продължи да играе по-добре и заслужено стигна до трети гол. Той беше дело на Пепе в 52-ата минута. А освен това ключовата фигура за Лестър Харви Бейнс получи травма и беше изнесен на носилка.

С успеха Арсенал се изкачи в горната половина на таблицата с 37 точки. Това е само с три по-малко от шестия Ливърпул.

Бейл вдъхнови Тотнъм за разгромно 4:0

Съседите на артилеристите от Тотнъм имат 39 точки и са на осмо място. По-рано днес те спечелиха с 4:0 над Бърнли. Гарет Бейл вкара първия и последния гол за шпорите и асистира за още един. Уелсецът откри още във втората минута след пас на Сон. Попадението в 68-ата секунда е най-бързото, допуснато от Бърнли във Висшата лига. Малко по-късно крилото изведе Хари Кейн и за голмайстора не беше проблем да реализира за 2:0.

Интригата в двубоя свърши в 31-ата минута. Тогава Лукас Моура покачи на 3:0 след пас на Регуилон. Комбинацията между Сон и Бейл се повтори и за гол номер четири. Той падна в 55-ата минута. Така уелсецът вече има осем гол за Тотнъм след завръщането си.