Арсенал

Арсенал наказа Челси с 3:0

Арсенал постигна класическа победа над Челси с 3:0 в мач от шестия кръг на Висшата лига. Успехът на „Емирейтс“ е първи шампионатен за „артилеристите“ в лондонското дерби от 2011 година насам. Футболистите на Арсен Венгер тотално доминираха над съперника си и го пречупиха още през първото полувреме. Именно тогава паднаха и трите попадения в срещата. Първо Алексис Санчес откри резултата в 11-ата минута след груба грешка на Кейхил. Тио Уолкот покачи на 2:0 3 мин. по-късно, а крайното 3:0 беше оформено от Месут Йозил в 40-ата мин. Първият точен удар в актива на Челси бе в 82-рата мин.

След този мач Арсенал натрупа 13 точки в актива си и измести Евертън от 4-ото място в класирането, докато „сините“ са на 7-ата позиция с 10 пункта.

Сити продължава без грешка

В друг мач от кръга Манчестър Сити не срещна особени затруднения и победи Суонзи с 3:1. За тима на Пеп Гуардиола това е шеста поредна победа в Англия и общо десета във всички турнири за сезона. Серхио Агуеро изведе „гражданите” напред в резултата още в 9-ата след подаване на Бакари Саня. Само четири минути по-късно обаче  Фернандо Йоренте възстанови равенството с мощен шут за 1:1.

След почивката отново Агуеро даде преднина на Сити с гол от дузпа в 66-ата минута. Крайното 3:1 за „небесносините” оформи английският национал Рахийм Стърлинг, който се разписа в 77-ата минута след асистенция на Давид Силва. След успеха Сити продължава да е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 18 точки. Суонзи остава 16-ти с 4 точки.