Арсенал - Саутхемптън

Арсенал най-накрая вкара гол от игра и не загуби

Арсенал сложи край на серията си от 797 минути без гол от игра и край на серията си от три поредни загуби. Артилеристите направиха 1:1 със Саутхемптън, макар че играха с човек по-малко 30 минути. Столичани имат само 14 точки и правят най-лошия си старт от 1974-а насам.

Уолкът откри резултата в полза на гостите в 18-ата минута. Той наказа бившия си клуб с чудесен прехвърлящ удар. Това беше 38-я му гол на „Емиратс“. Повече от Уолкът там имат само Робин ван Перси (46) и Оливие Жиру (40).

Пиер-Емерик Обамеянг изравни след почивката, но устремът на Арсенал беше секнат от червения картон на Габриел. Той беше изгонен в 62-ата минута и Саутхемптън натисна. Резервата Редмънт уцели гредата зад Лено. Арсенал също имаше шанс да спечели, но и Холдинг нацели греда.

В другите ранни мачове днес Евертън победи Лестър с 2:0 като гост, а Лийдс разби Нюкасъл с 5:2. Евертън се върна в Топ 5 след третия си пореден успех. Карамелите имат 23 точки, една повече от Челси. Головете за Евертън вкараха Ричарлисон, който се разписа за първи път от седем мача и Холгейт.

Лийдс доминираше през цялото време, но трябваше да чака до края, за да е сигурен в успеха. Нюкасъл повече в средата на полувремето чрез Хендрикс, но Бамфорд изравни. Родриго изведе Лийдс напред след час игра, но почти веднага Кларк изравни. Домакините имаха 20 удара към вратата преди при 21-я Далас да направи 3:2. В последните пет минути Алиоски и Харисън се разписаха за 5:2.