Тотнъм - Арсенал

Арсенал изпусна Тотнъм в дербито на Северен Лондон

Тотнъм и Арсенал не успяха да се победят в дербито на Северен Лондон от 29-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Уембли“ завърши 1:1, като тимът на Унай Емери може да съжаляват повече за изпуснатата победа. Това бе трети пореден мач без успех за шпорите, но те побне сложиха край на серията от две поредни загуби.

Аарън Рамзи откри в 16-та минута, след като бе изведен от Александър Лаказет. Уелският национал напредна и елиминира Виктор Уанияма и Юго Лорис, за да изведе артилеристите напред. Тотнъм контролираше топката и при центриране на Трипиър Хари Кейн прати топката в мрежата на Бернд Лено. Реферът Антъни Тейлър обаче правилно отмени гола заради засада.

Тотнъм вкара от дузпа, Арсенал – не

Втората част започна по-добре за гостите. И Лаказет имаше отлична възможност да вкара за 0:2, но пропусна. Веднага след това той бе сменен от Пиер-Емерик Обамеянг. Тотнъм получи дузпа в 74-та минута, когато Шкодран Мустафи фаулира Кейн. Повторенията обаче показаха, че при момента на центрирането английският национал е бил в засада. Кейн остана хладнокръвен въпреки протестите на Арсенал и възстанови равенството.

В последната минута главният съдия отново отсъди дузпа, само че този път в полза на Арсенал. Давинсон Санчес фаулира Обамеянг и зад топката застана именно габонският голмайстор. Изпълнението му обаче бе слабо и Лорис отрази удара, а след това защитник изчисти в корнер.

В добавеното време влезлият като резерва Лукас Торейра бе изгонен с директен червен картон за опасно влизане срещу Дани Роуз.