ЦСКА Москва - Арсенал
Рамзо вкарва седмия си гол в последните осем мача

Арсенал и Атлетико Мадрид се класираха за полуфиналите на Лига Европа

Фаворитите в Лига Европа Арсенал и Атлетико Мадрид се класираха за полуфиналите на надпреварата. И двата отбора не постигнаха много добри резултати във визитите си в Москва и Лисабон, но продължават напред заради първите мачове.

Артилеристите направиха равенство 2:2 при гостуването си на ЦСКА Москва и отстраниха опонента си с общ резултат 6:3. Фьодор Шалов и Кирил Набабкин дадоха надежди на московчани с два гола до 50-та минута. След това Петер Чех спаси уда на Головкин, а Игнашевич стреля в аут. Арсенал нямаше точен удар до 70-а минута, но Дани Уелбек и Арън Рамзи се разписаха в края за 2:2. Това е първи полуфинал е Европа за Арсенал от девет години насам.

Спортинг - Атлетико
Симеоне празнува с играчите си в Лисабон
Атлетико падна, Коста се контузи

Атлетико загуби гостуването си на Спортинг Лисабон с 0:1. Ян Облак спаси удар на Коутс в 12-а минута, но в 28-а сбърка. Фреди Монтеро се възпозва от лошо избито от вратаря центриране, за да вкара за 1:0. Брайън Руис имаше шанс в добавеното време на първата част да вкара втори гол, но Облак спаси. След почивката Спортинг продължи да напада. Атлетико пък остана без Диего Коста, който получи контузия и бе сменен от Фернандо Торес. До края Антоан Гризман имаше два шанс, но не вкара. Дюшекчиите издържаха и продължиха напред с общ резултат 2:1.