Уотфорд - Арсенал

Арсенал пропиля два гола аванс срещу Уотфорд

Уотфорд и Арсенал завършиха 2:2 в атрактивен двубой от пети кръг на Премиършип. Артилеристите имаха аванс от два гола на почивката, но в края на мача с всички сили се бореха да удържат равенството.

Столичани доминираха на „Викъридж Роуд“ през първото полувреме и дръпнаха с 2:0 с голове на Пиер-Емерик Обамеянг (21′, 32′). При второто му попадение съотборниците му си размениха 20 паса преди да го изведат. Това е най-дългото подобно разиграване във Висшата лига от началото на сезона.

След почивката обаче артилеристите играха безобразно. Две груби грешки на централните защитници на лондончани позволиха на стършелите да стигнат до изравняване и дори да търсят победата в мача. Том Клевърли намали преднината в 53-ата минута, а 81-ата Роберто Перейра изравни с гол от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу него.

Уотфорд остава без победа, но спечели първа точка под ръководството на завърналия се в клуба Кике Санчес Флорес. Това бе повторен дебют за него в клуба. Арсенал е на седмо място в класирането с 8 точки.