Арсенал
Снимка: twitter.com/Arsenal

Арсенал взе дербито и дръпна с осем точки

Арсенал направи важна крачка към титлата във Висшата лига – 2:0 над Тотнъм в дербито на Северен Лондон. Така тимът на Микел Артета дръпна с осем точки на върха на класирането пред Манчестър Сити – 47 срещу 39. Вчера Сити загуби дербито на Манчестър от Юнайтед с 1:2.

Арсенал вкара и двата си гола през първото полувреме. Още в 14-ата минута вратарят на Тотнъм Юго Лорис си вкара автогол при центриране на Букайо Сака. В 36-ата минута капитанът Мартин Йодегор вкара за 0:2. Това е осмо попадение за него през сезона.

Преди почивката шпорите имаха само един шанс за гол, открил се пред Хари Кейн. След нея обаче Тотнъм натисна сериозно, но не успя да преодолее Арън Рамсдейл, който направи пет важни спасявания.

С успеха Арсенал записа дубъл в дербито за първи път от сезон 2013-14. Тогава беше и последната победа на артилеристите като гост в сблъсъка.

В следващия кръг тимът на Микел Артета посреща намиращия се в отлична форма Манчестър Юнайтед. Именно Юнайтед е последният отбор, победил лондончани, като това стана преди 12 кръга.