Шефилд Юнайтед - Арсенал

Арсенал и Челси са на полуфинал за ФА Къп

Арсенал и Челси достигнаха полуфиналите на ФА Къп след победи като гости. Арсенал победи Шефилд Юнайтед с 2:1, Челси надви Лестър с 1:0. Вчера за полуфиналите се класира и Манчестър Юнайтед.

Драматичният успех на Арсенал

В началото на срещата остриетата имаха поводи за радост след попадението от близка дистанция на Джон Лундстрам. Голът му обаче правилно не бе зачетен заради засада, отсъдена след консултация с ВАР. Артилеристите откриха от дузпа, реализирана от Никола Пепе. Дузпата беше отсъдена за нарушение срещу Александър Лаказет.

Драмата през второто полувреме бе пълна – както в началото, така и в заключителните мигове. Първо Джон Игън изравни с глава, но попадението отново беше отменено поради засада. В 87-та минута Дейвид МакГолдрик изравни след грешка на Сеад Колашинац, който му сервира топката в наказателното поле. Малко след това удар на резервата Били Шарп бе отразен от Емилиано Мартинес. Шефилд Юнайтед натискаше, но в продълженията подцени атака на артилеристите. Резервата Дани Себайос преодоля излезлия Дийн Хендерсън и в 91-ата минута донесе успеха на столичани. Така тимът стигна за 30-и път на полуфиналите в надпреварата.

Гол на Баркли класира Челси

Сините от Лондон записаха минимален успех при визитата на Лестър с 1:0. Попадението беше реализирано от Рос Баркли след пас на Вилиан.

Първата част беше доста равностойна, най-вече защото столичани допускаха твърде много грешки. Три смени на почивката от мениджъра Франк Лампард обаче промениха статуквото. Лампард пусна Баркли, Ковачич и Аспиликуета на местата на Джеймс, Гилмор и Маунт. Столичани натиснаха и закономерно стигнаха до гол.

В края Лестър натисна, но тимът на Брендън Роджърс не стигна до изравняване и отпадна. Така Лестър ще може да се съсредоточи в битката за място в Топ 4. Лисиците са трети, но с минимален аванс пред Челси, Манчестър Юнайтед и Уулвс.