Букайо Сака Арсенал
Снимка: twitter.com/arsenal

Арсенал би Вила, Сака вкара гол №2000

Арсенал победи Астън Вила като гост с 1:0 и затвърди четвъртото си място във Висшата лига. Тимът на Микел Артета има 54 точки – четири повече от петия Манчестър Юнайтед. Освен това артилеристите са и с мач по-малко. Те са и само на точка от третия Челси.

Единственият гол реализира Букайо Сака в 30-ата минута, след като Вила не изчисти добре корнер. Попадението на национала на Англия е под номер 2000 за Арсенал във Висшата лига. Тимът е третият, стигнал тази кота. Преди него го направиха Манчестър Юнайтед и Ливърпул. Сака пък се разписа за десети път през сезона.

Победата е шеста за Арсенал в седем мача. „Похазахме характер, кураж и висока класа. Беше много хубаво да се гледа как момчетата си помагат и се борят. Видя се връзката между тях“, коментира Артета.

Вила игра по-добре след почивката, но не успя да изравни. Оли Уоткинс удари греда, а резервата Дани Ингс пропусна добра възможност в края. Освен това Вила имаше само един точен удар – в добавеното време, когато Лено спаси шут на Коутиньо. Загубата е десета за бирмингамци в 12 мача срещу тимовете от Топ 8 този сезон.