Борнемут - Арсенал
Снимка: twitter.com/arsenal

Арсенал разби Борнемут за три от три

Арсенал записа трета победа в третия си мач за сезона във Висшата лига. Столичани разбиха Борнемут като гост с 3:0. Така тимът на Микел Артета събра девет точки и изпревари местния съперник Тотнъм.

Два гола за Арсенал вкара капитанът Мартин Йодегор, а Уилиам Салиба реализира за сефте. Артилеристите правят три от три за първи път от сезон 2004/05 г.

Двубоят на „Виталити Стейдиъм“ започна с ранен гол за гостите. В петата минута Габриел Жезус слаломира между няколко защитници и изведе Габриел Мартинели в наказателното поле. Той стреля, но Таверс изби. Топката стигна до Йодегор и той направи 0:1. Норвежецът вкара само шест минути по-късно за 0:2.

Третия гол падна в началото на втората част, но си заслужаваше чакането. Салиба стреля от границата на наказателното поле и елегантно прати топката в мрежата. После Жезус направи 0:4, но попадението беше отменено от ВАР заради засада.